Porady

Jak przygotować dom na zimę?

przygotowanie domu na zimę

Jesień w pełni, więc już najwyższy czas przygotować dom na zimę. Niemal połowa kosztów związana z eksploatacją domu może być związana z ogrzewaniem, dlatego warto o to zadbać już teraz. Ogrzewanie będzie w tym sezonie dużo większym wydatkiem niż w poprzednich, więc szkoda byłoby, żeby to ciepłe (i kosztowne!) powietrze po prostu nam uciekało. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

DACH I KOMIN

Jesienny przegląd domu dobrze zacząć od dachu i komina. Przy opadach deszczu i śniegu grozi nie tylko ucieczką ciepła, ale też i przeciekaniem wody, a co za tym idzie wilgocią i  pleśnią. Pamiętajmy także o regularnym odśnieżaniu dachów, szczególnie tych płaskich. Przed uruchomieniem ogrzewania warto sprawdzić, czy w kominie nie ma w nim ptasich gniazd i go przeczyścić.

RYNNY

Rynny zabezpieczają dom przed zawilgoceniem i pękaniem ścian. Przed zimą trzeba usunąć zalegające w nich liście, gałęzie i piasek, a następnie sprawdzić ich szczelność i drożność. Jeśli tego nie zrobimy, mogą utworzyć się zmarzliny, które oberwą lub rozsadzą rynny.

SPRAWDŹ naszą ofertę anemostatów!

 

uszczelnianie-okien-na-zimeDRZWI I OKNA

Przez drzwi i okna ucieka najwięcej ciepła, dlatego trzeba sprawdzić  ich szczelność. Koniecznie należy je przestawić na tryb zimowy, dzięki czemu uszczelka będzie mocniej dociśnięta do ramy. Warto też umyć uszczelki i zabezpieczyć je specjalnym środkiem konserwującym do uszczelek np. samochodowych.

PIECE I GRZEJNIKI

Koniecznie trzeba wyczyścić piec, usunąć ewentualne usterki i odpowietrzyć kaloryfery. Warto też zwrócić uwagę na to, czy grzejniki nie są zasłonięte (np. grubymi zasłonami), żeby nie ograniczać przepływu powietrza.

 

 FILTRY W REKUPERATORACH I ANEMOSTATACH

W przypadku posiadania systemu wentylacji mechanicznej trzeba wyczyścić kratkę w czerpni oraz wymienić filtry w rekuperatorze. Warto też wymienić filtry w anemostatach. Dostępne są filtry antysmogowe, które zatrzymają zanieczyszczenia z powietrza. Kratki wentylacyjne należy oczyścić z kurzu i pajęczyn.

SPRAWDŹ naszą ofertę filtrów do rekuperatorów i anemostatów!

 

OGRÓD I URZĄDZENIA OGRODOWE

Pamiętajmy, żeby zamknąć zewnętrzne dopływy wody i schować wszystkie urządzenia nawadniające oraz akcesoria ogrodowe typu: grill, kosiarkę, meble ogrodowe. Przygotujmy za to łopatę do odśnieżania 🙂

 

 

Tak przygotowany dom pozwoli ograniczyć utratę ciepła i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.
Zespół Comfo życzy Państwu lekkiej zimy 🙂
Umów spotkanie
pompy ciepła zielona góra lubuskie
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.